Hledáme novou posilu do aplikačního týmu

Ze startu něco málo o nás

Nejsme žádnej korporát. Sice je nás přes 120, včetně 25 vývojářů, furt se ale vejdem do jedinoho baráku, kde se dělají všechna rozhodnutí. V každým okamžiku budeš vědět, co a proč se děje. Nejsme ani tým, kterej skáče z projektu na projekt, nedodáváme co nejrychleji (na úkor kvality) - to ani omylem. U nás se prostě všichni můžou koncentrovat na to, co je zrovna třeba a zaručíme na to i dostatek času.

A navíc v pecka prostředí v Brně Oltecu naproti Výstecu - naše kancly mají několik míst, kde si hodíš nohy navrch, plně vybavený kuchyně a terasy, kde můžeš probrat sport, pivko nebo jakoukoliv šílenost, a nikoho to neruší.


Na čem právě makáme? 

Protože Webnode provozuje webové stránky pro miliony aktivních uživatelů po celém světě, musí být naše platforma připravená na vysokou síťovou zátěž, čelit bezpečnostním hrozbám a manipulovat s velkým množstvím dat, která je třeba ukládat a zálohovat. Při tom všem musíme mít stále na paměti neustálou dostupnost všech našich služeb a zaručit rychlou odezvu pro naše uživatele i uživatele našich uživatelů. Pro ilustraci - naše microservices denně odbaví klidně 1,5M požadavků. Zároveň zpracujeme 200 tisíc eventů.

Aktuálně řešíme modernizaci naší infrastruktury. Z původní architektury postupně migrujeme na cloudové technologie a přístupy. Používáme (nebo plánujeme používat) služby jako Amazon EC2, Kubernetes, Amazon S3 a Amazon RDS.

Zároveň také udržujeme a rozšiřujeme služby, které podporují Webnode portál i projekty zákazníků Webnode - tyto převážně microservices řeší správu certifikátů, uživatelských domén, objednávky, platby a mnoho dalšího. Běžně implementujeme mnoho různých externích API pro komunikaci s platebními branami, registrátory domén, cloudovými službami atp. Naše distribuované aplikace vyžadují vysokou dostupnost, běží na mnoha uzlech, nad kterými běží load balancer. Pro komunikaci mezi uzly či ukládání dat používáme služby jako Apache Kafka či Aerospike.

Naším primárním jazykem je PHP. Kromě hlavních aplikací máme taky spoustu composer balíčků, které spravujeme. Při psaní nových kódů se snažíme používat hexagonální architekturu a adaptujeme Domain driven design. Starší kódy postupně přepisujeme stejným způsobem.

Většina našich dat leží v MySQL, která je replikovaná do několika různých lokací. Aplikace se připojují k databázové proxy, která směřuje dotazy na konkrétní uzly. Díky velkému množství provozovaných projektů musíme do našich databází uložit stovky GB dat a MySQL pak spravuje tabulky o desítkách milionů řádků.

Používáme logovací službu Graylog, Kibanu, Grafanu, Zabbix a spoustu dalších nástrojů pro monitorování stavu naší produkce.

Vyvíjíme na lokálním dockeru. Do produkce nasazujeme i několikrát denně po malých kouscích.

  


Jak si tě představujeme?

Naším primárním jazykem je sice PHP, ale není nezbytné, abys ho znal(a). Důležité pro nás je, abys měl(a) zkušenosti s programováním, obecný přehled a správně rozuměl(a) technologiím, které používáš. Vítáme také zkušenost s návrhem velkých aplikací s velkým počtem požadavků, případně alespoň schopnost porozumět jim a dále je rozvíjet.

Plusem jsou určitě dobré návyky v návrhu aplikací a spolupráce v týmu programátorů. Hledáme někoho, kdo bude chtít přinášet nové postupy a bude mít chuť předat nám i své vědomosti. Oceníme proaktivitu, invenční myšlenky a chuť kódy neustále tlačit dopředu.

Nepředpokládáme, že každý umí vše, a tak ani nepožadujeme, abys znal(a) všechny technologie, které používáme my. Důležité pro nás je vidět zájem se vše naučit a pak se dále rozvíjet. 

Sedí ti to? Pošli CV nebo jen info o tom, co umíš a my se hned ozvem zpátky.

Jestli nemáš zrovna po ruce aktuální cévéčko, fakt to neva. Prostě připoj jen info o tom, co umíš. Holky z HR se ti prakticky obratem ozvou zpátky a zjistí pro nás všecko, co nás na začátek zajímá. A pak si pokecáme spolem. 

Poznej nás ještě víc.

Ať už jsi nám CV poslal nebo ne, můžeš se s náma seznámit ještě víc. Osobně na zářijové párty nebo na našem náborovým webu.


Zjisti o nás víc

Dojdi za námi na Webnode Open day 2022